Seo skorunu etkileyen bütün faktörler

Seo skoru Google arama motorunda ön sıralarda yer alabilmek için çok önemlidir. Seo skorunun ne kadar yüksek ise Google arama motorunda gerçekleştirilen aramalarda...

Seo skorunu etkileyen bütün faktörler
reklamalani

Seo Skorunu Etkileyen Bütün Faktörler

Seo skoru Google arama motorunda ön sıralarda yer alabilmek için çok önemlidir. Seo skorunun ne kadar yüksek ise Google arama motorunda gerçekleştirilen aramalarda üst sıralarda olma ihtimaliniz o kadar artmaktadır. Seo skorunu etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin her birine önem verildiğinde Google içerisinde üst sıralardan olunabilmektedir. İşte seo skorunu etkileyen faktörler…

  • Anahtar kelimelerin kullanımı ve seçimi

Anahtar kelimeler seo skoru için çok önemlidir. Kullanıcı Google arama motorunda o konuyu hangi kelimeler ile aratacak sorusu sorulmalı ve ona göre anahtar kelimeler seçilmelidir. Siz ne kadar en doğru anahtar kelimeyi seçmiş olduğunuzu düşünseniz de kullanıcının konuyu hangi kelimeler ile arattığı önemlidir. Bu nedenle anahtar kelimelerin seçimi yapılırken iyi araştırılmalı ve o konunun kullanıcıları analiz edilmelidir.

  • URL uzunluğu ve karmaşıklığı

URL uzunluğu seo skorunu etkilemektedir. Arama sonuçlarında daha az URL uzunluğu olan web siteleri daha ön planda kalmaktadır. Bu nedenle URL karakter uzunluğuna dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca URL uzunluğu dışında URL’nin karmaşıklığı önemlidir. URL web sitesine giden yol tarifidir ve bu yol tarifinin kısa ve net olması gerekmektedir.

  • Sayfa yaşı

Sayfa yaşı Seo skorunu etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Eğer sizin web siteniz ile bir başka web sitesi arasında öncelik sıralaması tercihi yapılacak ise, hangi web sitesinin kurulumu daha eski ise ona öncelik verilmektedir. Tabii ki bu sizin elinizde olan bir durum değildir. Başarılı olduğunuz sürece bu sektörde olur ve sayfa yaşınızı arttırmış olursunuz.

  • Kırık linkler

Kötü bağlantılar kullanıcıyı olumsuz etkilemektedir. Eğer kötü ya da kırık link olur ise Google web sitesine ceza verebilmektedir. Bu nedenle sayfada kırık link olmamasına çok dikkat etmek gerekmektedir.

  • Sayfa yüklenme hızı

Sayfa yüklenme hızı seo skorunu etkilemektedir. Daha hızlı yüklenen web siteleri daha üst sıralarda yer almaktadır. Sayfanın hızlı olması için ise hostinglerin güvenilir olması, resim boyutlarının küçük olması ve de web sitesinin kodlamasında hataların olmaması gerekmektedir.

  • HTTPS kullanımı

Https kullanan web sitelerine Google arama motorunda öncelik verilmektedir. Web sitelerin bir çoğu https kullanmamaktadır. Fakat Google arama motorunda arama yapıldığında ilk sıralardaki web sitelerinin https kullandığı görülmektedir. Bu nedenle https protokolünü inceleterek eğer geçmemiş iseniz bu protokole en yakın zamanda geçmenizi öneriyoruz.

  • İçerik uzunluğu

Web sitelerinin içerisinde içeriklerin uzun olması seo skorunu en çok etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Tabii ki içeriğin uzun olmasının yanı sıra kaliteli olması da gerekmektedir. genel olarak 800 kelime ortalama içeriğe sahip olan web siteleri Google arama motorunda daha yüksek sıralara yerleşmektedir. İçeriğin uzun olduğu kadar kullanıcıyı sıkmayan, gerçek bilgi veren ve yazım dili akıcı olan içerikler olmasına da önem vermek gerekmektedir.

Tepkileriniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
1
sad
0
wow
1
reklamalani