Organik Hit Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

Organik Hit Nedir ? Organik Hit, adından da anlaşılacağı gibi sitenize (https://bedavabacklink.com/)  doğal bir şekilde gelen ziyaretçi demektir...

Organik Hit Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?
reklamalani

Organik Hit, adından da anlaşılacağı gibi sitenize (https://bedavabacklink.com/)  doğal bir şekilde gelen ziyaretçi demektir. Yani, sitenin ilgi çekici olması özgün olması ve kullanıcı isteklerini karşılaması sonucu aldığı hite organik hit denir. Örneğin; sosyal medya hesabınızda yaptığımız paylaşımlar. Paylaşımlar ne kadar meraklandırıyorsa, takipçi sayınız da buna bağlı olarak olarak artacaktır ve bu durum beğeni ve yorumlarınızın artmasına sebep olacaktır. Web sitesi için de durum tamamen aynı.

Organik hit nedir ?, (https://bedavabacklink.com)  ziyaretçilerin sitenize tamamen kendi isteğiyle googla veya başka bir arama motoruna sitenizin ismini yazarak ulaşmasına denir. Organik hit alabilmek için gerçekten Özgün ve kaliteli içerikler üreten, hızlı, gereken her şeye cevap veren bir siteye sahip olmalısınız ve ilerlemek için acele işler yapmamalısınız. Siz her şeyi doğru şekilde yaptığınızda ve sabırlı olduğunuzda organik hitiniz de yavaşça artacaktır. Bugüne kadar sitesini hızlı yükseltmek isteyen birçok sabırsız kişi organik hite bot atma gibi yöntemlerle ulaşmayı amaçladı ve ani yükselişler her zaman ani düşüşle sonuçlandı.

Organik Hit nedir? Nasıl Arttırılır?

Aslında tüm sitelerin ortak amacı daha fazla organik hite yanı kullanıcıya erişmektir. Erişimi yüksek siteler diğerlerine göre daha çok avantajlıdır. Daha fazla ziyaretçiye ulaşmak için internet camiasında yapabileceğiniz çok şey var. Bedavabacklink (https://www.bedavabacklink.com/)  olarak web sitenizin hitini arttırmak için işinize yarayabilecek bazı yöntemleri sizin için topladık.

İşe sitenizin SEO’sunu (https://bedavabacklink.com/category/seo-bilgileri) tamamlamak ve sitenizi seoya uygun hale getirmekle başlayın. Bu sizi öne taşıyacak en önemli adımlardan biridir. Tema olarak mutlaka SEO uyumlu, sade, hızlı ve kullanışlı bir tema tercih edin.

Sitenizle bağlantılı kullandığınız sosyal medya hesaplarınızı sürekli güncel tutun. Sosyal medya ve siteniz tasarım ve içerik olarak birbirini tamamlayıcı olsun. Sizi sosyal medyadan gören ve takip eden kullanıcılar sitenize girdiğinde aynı paylaşım tonunu hissetmeliler. Ayrıca sitedeki etkileşimi arttırmak için sosyal medyada reklam işine başvurun.

Organik hit nedir ? İçerik yönünden sizinle aynı veya benzer olan ve benzer hedef kitleye hitap ettiğinizi düşündüğünüz sitelerle mutlaka iletişime geçin ve onlarla bazı konularda etkileşime geçin. Bu tarz sitelere reklam verin ve onlardan reklam alın.

Sitenizi, size yük olan bir şey olarak görmeyin. Her zaman kendinize “Ben bu siteye girsem takılırmıydım? veya beğenir miydim?” sorusunu sorun ve kendinizi kullanıcı olarak görün. Bu sayede daha özgün ve kaliteli içerikler üretecek ve ziyaretçiye istediğini sunabilecek potansiyele ulaşacaksınız. Ayrıca internette kolaylıkla bulunabilen bilgilerden ziyade, erişimi zor olan ve kullanıcıların merakını çekebilecek içeriklere odaklanın. Özgünlük her zaman sizi bir adım öteye taşır.

Bu yöntemlerle beraber, eminiz ki sizin de üretebileceğiniz bir sürü değişik fikirler vardır. SEO dünyası sonsuzdur ve her yeniliğe ve fikre açıktır. Siz de birçok farklı reklam stratejisi oluşturabilir ve kendinize özgü yöntemler bulup geliştirebilirsiniz..

Organik Hit nedir ? Nasıl Ölçülür?

  • Ziyaret kaynağı (doğrudan giriş, yönlendirme, kelime araması)
  • Sitede kalma süresi
  • Sitede gezilen sayfa sayısı
  • Ziyaret alınan sayfa çeşitliliği

Sitenizin ziyaretçi alması önemli bir husus fakat gelen ziyaretçi sadece ana sayfaya bakıp çıkıyorsa ve siteye direkt olarak giriyorsa aslında bu ziyaretin organik olmadığını gösterir. Bu sebeple bu kriterlerde değişiklik sağlanmadan yapılan çalışmalar aslında zararlıdır.

Ayrıca siteniz 1. sıradayken aldığınız büyük miktardaki organik hiti Google test etmek isteyip sizi 5. sıraya geri çektiyse, aynı miktarda hiti göndermeniz durumunda şüphesinde haklı olduğunu görerek sizi agır bir şekilde cezalandırabilir.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
reklamalani