Keyword araştırma rehberi içerikleriniz için en doğru keyword araştırması nasıl yapılır ?

En iyi ve kaliteli keyword seçimleri nasıl olmalı Keywordları neye göre belirlemeli ve kullanmalıyız ? En fazla kaç keyword kullanmalıyız ? Hepsinin cevabı burada !

Keyword araştırma rehberi içerikleriniz için en doğru keyword araştırması nasıl yapılır ?
reklamalani

Keyword Araştırma Rehberi İçerikleriniz için En Doğru Keyword Araştırması Nasıl Yapılır?


Keyword, anahtar kelime anlamına gelmektedir. Web sitesi içerisindeki her türlü ürün ve hizmete keyword verilmesi gerekmektedir. Kullanıcılar içeriklere yalnızca bu keywrodler aracılığı ile ulaşabilmekte ve erişebilmektedir. SEO yani arama motoru optimizasyonu uygun bir içeriğin anahtar kelimelerinin doğru seçilmiş olması gerekmektedir. Doğru anahtar kelimelere sahip olan web siteleri ve içerikleri Google arama sırasında ön sıralara çıkmaktadır. Sizin içerik için ne düşündüğünüz değil, kullanıcının o içeriği nasıl arayabileceğini düşünmeniz ve ona göre anahtar kelimeler seçmeniz gerekmektedir. 


Keyword Önemi


Keyword yani anahtar kelime arama motorlarında içeriklerinize ulaşabilmek için çok önemlidir. Örneğin Google bu anlamda bir algoritma oluşturmaktadır. Kişilerin en çok aradıkları kelimeleri ve kelime gruplarını bir araya toplayan Google, bu anlamda hazırlanan keywordleri arama sıralarında öne çıkartmaktadır. Bu da web sitenizin trafiğini arttıracaktır. Böylece hem daha çok kullanıcıya ulaşabilir hem de bu sayede para kazanabilirsiniz. 


Keyword Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Keyword belirlemeden önce web sitenizi iyi tanımanız gerekmektedir. Hangi sektörde ve hangi alanlarda daha ön planda olmak istediğinizi bilmeniz ve ona göre çalışmalarınıza yön vermeniz gerekmektedir. Hangi alana yönelmeye karar verdiyseniz o alan için anahtar kelime araştırmaları yapmalısınız. Bu işlem için şu adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • Seçtiğiniz ve ilerlemek istediğiniz alanlar hakkında kelimeler ve kelime grupları seçimini yapmak,
  • Alanınız konusunda belirlediğiniz kelime ve kelime gruplarının arama motorlarında ne kadar arandığı
  • konusunda bilgi edinmek,
  • Kelimeler ve kelime grupları ile ilgili rekabet analizi yapmak,
  • Kelime ve kelime gruplarının karlılık oranlarını değerlendirmek.


Bu aşamalardan sonra anahtar kelimelerinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Anahtar kelime oluşturabilmek için Google adword, keywordin, IMforSBM, wordtracker scout, Google corrolate gibi araçlardan yardım alabilirsiniz. Bu araçlardan bazıları ücretlidir. En iyi hizmet alabileceğiniz araç Google AdWords olacaktır. Anahtar kelime planlamasını çok başarılı şekilde yapmaktadır. Bu sistem için düşük bütçeli de olsa bir reklam kampanyası yapılması gerekmektedir. Kelime ve kelime gruplarının arama hacimleri, rekabet durumları ve öneriler konusunda bu araç sizlere çok yardımcı olacaktır. Google corrolate de Google tarafından sunulan bir araçtır. Kelimeler arasındaki korelasyonları adından da anlaşılacağı üzere çok başarılı şekilde bulmaktadır. İsabetli anahtar kelimeler seçebilmek için bu araçtan da faydalanmakta yarar vardır. Keywordin aracı bunlara ek olarak kelime gruplarının aranma durumlarını bölgesel olarak da sınıflandırmaktadır. Bu da sizlerin yaşadığınız bölgeye göre hangi anahtar kelime ile o bölgede o konu aranmış şeklinde bilgiler vermektedir. Oldukça avantajlı bir uygulamadır. Rakiplerin web sitelerindeki kelime durumları hakkında bilgi almak istiyorsanız o durumda da wordtracker scout aracını kullanmanız yararınıza olacaktır. Bu araçların hepsini kullandığınızda arama sonuçlarında ilk sıralara yerleşme olasılığınız artacaktır.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
reklamalani