Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Popüler ve lider bir sistem olan Google Adwords nedir ve nasıl kullanılır. Bu yazımızda bu başlığı inceliyoruz...

Google Adwords Nasıl Kullanılır?
reklamalani

Google Adword özellikle internet üzerinden para kazanmak isteyenler için çok önemli bir uygulamadır. Pazarlama stratejilerini belirleyen bu uygulama, web sitesi trafiğini arttırmaktadır. Web sitenizin trafiğinin artmasını hem hızlı hem verimli şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Google Adwords bunun en doğru yoludur. Öncelikle bu uygulamanın getirisi olmayabilir. Çünkü tıklama başına ücret ödeyebilirsiniz. Fakat zaman geçtikten sonra ödediğiniz miktarların kat ve kat fazlasını kazanırsınız.

Google Adwords Önemi

Google Adwords kullanımının çok önemli olduğunu söyledik. Bu önem nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Doğru anahtar kelimeleri kullanmak ve bu çerçevede arama motorlarında daha ön sıralarda yer almak,
  • Uygun bütçe belirlemek,
  • Daha fazla müşteriye, kullanıcıya sahip olmak,
  • Reklam ağlarını aktif bir şekilde kullanmak,
  • Arama terimleri ile ilgili raporları elde etmek,
  • Sonuçları takip etmek.

Bir web sitesi için bütün bu maddelerin büyük önemi bulunmaktadır. Dolayısıyla bunlara sahip olmak her web sitesinin isteyeceği durumlardır. Google Adwords ile bunlara sahip olmak çok basittir.

Google Adwords ile aylık bütçe belirleyebilirsiniz. Belli rakamın üzerinde para harcamak istemiyorsanız bu rakamı belirleyebilirsiniz. Böylece bu rakama ulaşıldığında aşmamak için Google Adwords size yardımcı olacaktır. Doğru anahtar kelimelerin seçilmesi her web sitesi için çok önemlidir. Anahtar kelime seçmenin bazı kriterleri bulunmaktadır. Bunlar geniş eşleme, geniş eşleme düzenleyici, sıralı eşleme ve tam eşlemedir. Geniş eşleme ile sizin anahtar kelimelerinize yakın olan benzer kelimelerde sizin web sitenize yönlendirilmektedir geniş eşleme düzenleyici ile anahtar kelimelerinin başına + simgesi gelmektedir. Böylece anahtar kelimeler daha fazla kontrol edilmektedir. Sıralı eşleme ile geniş eşlemeye benzer şekilde anahtar kelimeleriniz ile yakın olan kelime grupları da sizin web sitenize yönlendirilmektedir. Son olarak tam eşleme ile yalnızca sizin seçtiğiniz anahtar kelimeler sizin web sitenize yönlendirilmektedir. Bütün bunlar dikkate alındığında anahtar kelimenin doğru seçilmesi çok önemlidir. Hem reklamlarınız bu sayede daha çok tıklanır hem de ürününüz ya da hizmetiniz daha çok rağbet görür. Web sitesi için anahtar kelime seçerken en önemli kriter müşteri gözünden bakabilmektedir. Çünkü o anahtar kelimeler ile arama yapacak olan kişi müşterilerdir.

İşletmelerin en önemli amacı daha fazla müşteri seçmektir. Bu nedenle Google Adwords büyük önem taşımaktadır. Bu uygulama doğru kullanıldığında geri dönüşleri mükemmeldir. Sadece doğru anahtar kelimeler değil, reklamlarından cezbedici olması önemlidir. Hem reklamlarınız basit ve dikkat çekici, hem de anahtar kelimeleriniz müşterilerin düşüncesi ile seçilmiş anahtar kelimeler olursa web sitenizin trafiği büyük ölçüde artacaktır. Böylece hem daha çok insana kendinizi ve işletmenizi ispatlayabilir hem de daha fazla para kazanabilirsiniz. Google Adwords bu anlamda web sitesi sahiplerine ve işletmecilere büyük yarar sağlayan bir uygulamadır.

Tepkileriniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
reklamalani