Etkili bir alan adı nasıl bulunur ?

Etkili bir alan adı nasıl bulunur ? İyi bir web sitesi için birçok önemli kriter vardır. Bu kriterlerin başında da etkili bir alan adı seçimi ilk sırada sayılabilir.

Etkili bir alan adı nasıl bulunur ?
reklamalani

Etkili Bir Alan Adı Nasıl Bulunur?

İyi bir web sitesi için birçok önemli kriter vardır. Bu kriterlerin başında da etkili bir alan adı seçimi ilk sırada sayılabilir. Bir site için alan adı bulmak zor değildir ancak etkili ve sonuca ulaştıracak bir alan adına sahip olmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Peki, bu hususlar nelerdir ve etkili bir alan adı nasıl bulunur?

İçeriğe Uygun Bir Alan Adı

Kurulacak web sitesi hangi amaçla kurulursa kurulsun içeriğine uygun bir alan adına sahip olması gerekli bir şarttır. Bu nedenle alan adı belirlenirken, kurulacak site içeriğine mutlaka dikkat edilmeli ve bu içerikle bağdaşır bir alan adı seçilmelidir.

İlgi Çekici Bir Alan Adı
 

Etkili bir alan adı bulmada diğer bir önemli özellik ise dikkat çekici bir alan adı seçmektir. Seçeceğiniz sıradan bir alan adı, kuracağınız web sitesi konusunda ilgi çekmemek anlamına geleceğinden, beklediğiniz etkiyi doğurmaz. Bu nedenle alan adı seçilirken birçok kimsenin dikkatini çekebilecek bir isim arayışında olmak önerilir.

Akılda Kalır Bir Alan Adı

Kulağa hoş gelen ve akılda kalan isimlerin kullanılması da etkili bir alan adı oluşturmada önemli bir faktördür. Akılda kalıcı bir alan adının aynı zamanda bir marka değeri oluşturabileceği de göz ardı edilmemelidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir hususta anlam kargaşası doğurabilecek ve çeşitli sorunlara neden olabilecek isimlerden uzak durulmasıdır. Bu bağlamda isimlerin anlamlarına bir kaç dilde bakmakta fayda sağlar.

Farklı Yani Özgün Bir Alan Adı 

Farklı ve düşünülmemiş bir alan adı bulmak daha çok kişiye ulaşmak anlamına gelir. Bu sayede daha geniş bir kitlenin dikkatini çekmek mümkün hale gelir ve amacınıza ulaşmanıza yardımcı olur. Alan adı seçiminde kısa, komik, farklı ve daha önce düşünülmemiş bir isim bulmak çok doğru bir seçim olacaktır.

İş alan adı seçimine gelince karşınıza çıkacak sonsuz seçenek arasından yukarıda belirtilen kriterler göz önüne alınarak yapılacak bir seçimin kuracağınız web sitesinin aynı zamanda tanınır ve başarılı bir marka olabilme yolunu açacağı unutulmamalıdır. 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
reklamalani