Backlink nedir ?

Backlink nedir ? backlink nasıl kullanılır ? SEO ile ilgilenen herkesin hakim olduğu bir terim olan backlink web sayfalarınız için ücretli veya ücretsiz olarak alınan bağlantılardır. Backlink sitenizin daha...

Backlink nedir ?
reklamalani

Backlink Nedir?

SEO ile ilgilenen herkesin hakim olduğu bir terim olan backlink web sayfalarınız için ücretli veya ücretsiz olarak alınan bağlantılardır. Doğru uygulandığı takdirde web siteniz için büyük faydalar yaratacaktır. Bir sitenin başka bir siteye verdiği ve ana sayfasında veya başka bir sayfada linklerinin bulunmasıyla birlikte web sayfasının değerinin yükselmesi için önemli bir görevi üstlenmektedir.

Backlink Çeşitleri Nelerdir?

Web sitenizin görünürlüğünü arttırarak daha fazla değer sağlamasına yardımcı olacak backlink sayesinde rakip sayfalara göre görünürlüğünüz artacaktır. 

Çok fazla türü olan backlink çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Video içeriklerinin açıklama kısımlarında yer alan bağlantılar.
  • Metin içeriklerinden anahtar kelimeye verilen bağlantılar.
  • Görsel aracılığıyla alınan bağlantılar.
  • Web sayfaların en üst bölümünde yer alan tüm sayfalarda gözükecek şekilde alınan bağlantılar.
  • Web sayfalarının yanında tüm sayfalarda gözükecek biçimde alınan bağlantılar.
  • Yorum sonucunda alınan bağlantılar.
  • Forumların profil sayfasına eklenen bağlantılar.
  • Sosyal imleme sitelerine gönderilen bağlantılar.

Olmak üzere birçok backlink çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan hangisi sizin amacınıza daha uygun sonuç verecekse web siteniz için o bağlantıyı kullanmanız yararlı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta hangi bağlantının size yarar sağlayacağıdır. Çünkü bazı bağlantılar web sitenize yarardan çok zarar getirecektir. Bunu ayırt etmek önemlidir.

Hangi Tür Bağlantılar Fayda Getirir?

Web sitenize bir ziyaretçi getirme potansiyeli olan ve bunu gerçekleştirecek olan bağlantılar size yarar sağlayacaktır. Gelen ziyaretçi gerçek olmalı ve bir davranış gerçekleştirme potansiyeli taşımalıdır. Sadece bağlantı oluşturmakla ziyaretçi desteği sağlanmış olmaz. Bu Ziyaretçilerin gerçek anlamda web sitenize katkı yapması gerekmektedir.

Hangi Tür Bağlantılar Zarar Getirir?

Sizin sitenizle alakalı veya alakasız her sayfadan bağlantı gelmesi sorun yaratır. Bunun için ulaşmak istediğiniz kitlenin kullandığı sayfalar üzerinden çok abartılı olmayacak şekilde bağlantı kurmak mantıklı olandır. Hacklink uzak durulması gereken durumlardan biridir. Büyük sorunlar yaratabilecek problemlerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Ayrıca forum profil bağlantıları ve toplu olarak yorum gönderen programlardan da uzak durulmalıdır. Web sitenize iyilik yapmaya çalışırken işler çıkmaza girebilir.

Nasıl Backlink Alınır?

Arama motorlarının en sevdikleri platformlar olan sosyal medya bölümünden bu bağlantıları almak gayet mantıklı ve yararlı olacaktır. Web sayfanız için sosyal medya platformları üzerinden bağlantı oluşturmak web sitenizin ihtiyacı olan eksikliği tamamlayacaktır. Sosyal medya da içerikleri, resimleri ve videoları göndererek web sitenize fayda sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenizin bulunduğu sosyal medya platformları sayesinde istediğiniz başarıya kavuşabilirsiniz.
 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
reklamalani