Android Telefonu Windows Bilgisayara Yansıtma

Bu makalemizde Android cihazlarımızın görüntülerini canlı olarak nasıl Windows bilgisayarlara aktaracağımızı anlatıyoruz.

Android Telefonu Windows Bilgisayara Yansıtma
reklamalani

Bazen Android işletim sistemli telefonunuzun veya tabletinizin ekranını Windows bilgisayarınızda görme gerekliliği duyabilirsiniz. Root atılmış cihazlarda bu işlemi yapmanın basit yolları var. Telefonunuzu root atmadıysanız merak etmeyin, çünkü ekranınızı bir bilgisayar ekranına yansıtmanın birkaç tane yolu bulunuyor.

Bu yazıda root atılmamış telefonunuzu nasıl Windows bilgisayarınızda görebileceğinizi anlatılacak. Bu işi herhangi bir kablo kullanmadan yapmanız mümkün, fakat bu yöntemin bazı olumsuzlukları olduğu için kablolu yöntemden bahsedeceğim.

Android sistemine sahip cihazınızın ekranını Windows bilgisayara yansıtmak istemenizin pek çok sebebi olabilir. Örnek verilecek olursa fotoğrafları internete yüklemeden yakınlarınıza göstermek istiyor olabilirsiniz. Ya da telefon için uygulama yaparken, sürekli telefonla çalışmak istemeyen bir yapımcı da olabilirsiniz.

Android telefonu Windows bilgisayara yansıtmanın en basit yolu, bilgisayarınızdaki Chrome web tarayıcısından geçiyor ve telefonunuza belirli bir uygulama veya program yüklemenize ihtiyaç duymuyor.

İhtiyaç Olanlar

Android yapımcısı Koushik Dutta tarafından yapılan Vysor uygulaması, Android cihazınızı Windows bilgisayarınızın ekranına yansıtmanın en kolay yolunu sunuyor.

Başlamak için şu adımları yapın:

  1. Google Chrome ve Vysor Chrome uygulaması.
  2. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanızı sağlayacak bir USB ara kablosu.
  3. USB hata ayıklama modunu etkinleştirdiğiniz Android sistemli bir telefon veya tablet.

Usb Hata Ayıklama Modunu Etkinleştirme

Usb hata ayıklama modu Android telefonun herhangi bir hatayla karşılaşma durumunda kendiliğinden sorunu çözmeye çalışmasıdır. Bu mod sayesinde uygulamalar hata verince durmaz ve sorunsuz bir şekilde devam eder. Android telefonunuzda Ayarlar > Telefon hakkında yolunu izleyin ve Yapı numarası üzerine yedi kez art arda dokunun. Şimdi Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri yolunu izleyin ve USB Hata Ayıklama Modu'nu açık hale getirin.

Ekranı USB Kablo Üzerinden Windows Bilgisayarla Paylaşma

USB hata ayıklamayı açık duruma getirdikten sonra geri kalan adımlar, oldukça basit.

  1. Chrome App Launcher'ı kullanarak Vysor uygulamasını çalıştırın.
  2. Find Devices'a tıklayarak Android telefonunuzu bulun.
  3. Vysor başlayacak ve telefon ekranını bilgisayarıda göreceksiniz.
  4. İsteğe bağlı olarak, USB kablosunu her bağlayışınızda telefonunuzun otomatik olarak bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz.

Böylece android telefonu Windows bilgisayara yansıtma yoluyla kullanabilirsiniz. Herhangi bir uygulamayı klavyeniz ve fareniz ile kontrol edebilirsiniz. Aslında bu yol, telefondaki uygulamaları fiziksel klavyeyle kullanmak için güzel ve elverişli bir yöntem.

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
2
funny
2
angry
0
sad
0
wow
1
reklamalani