Adsense Nedir? Google Adsense’den Nasıl Para Kazanılır?

Adsense nedir adsenseye nasıl başvururuz ? En kolay nasıl para kazanabiliriz ? Sorularının cevabı bu yazımızda !!

Adsense Nedir? Google Adsense’den Nasıl Para Kazanılır?
reklamalani

Adsense Nedir? Google Adsense’den Nasıl Para Kazanılır?


İnternet sektörünün hızla büyümesi ile birlikte internet içerisinde var olan içerikler ve web siteleri de aynı oranla artmıştır. İnsanlar internet üzerinden para kazanmaya başladıkları için bu sektör bir hayli gelişmiş durumdadır. Adsense reklam yapanları bir araya toplayan bir uygulamadır. Google içerisinde reklam veren herkesin reklamını bir araya toplar. Aynı zamanda web sitelerinde de bu reklamlarının yayınlanmasını sağlar. Web siteleri bu durumdan para kazanmaktadır. Para kazanma ise tıklanma sayısı ile doğru orantılıdır. Adsense’den alınan reklam için tıklanma başına kazanç elde edilmektedir. Adsense’nin 37 farklı dil desteği olması kullanıcılar için büyük rahatlıktır. Bu diller arasından Türkçe de bulunduğu için ülkemizde de sıklıkla kullanılabilen bir para kazanma yöntemidir.

Adsense Kayıt Olma ve Kullanım

Adsense kullanabilmek için önce kayıt olmak gerekmektedir. Adsense başvuru adresinden kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu web sitesinde Adsende kayıt olma dışında bu platform hakkında bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca bölge ve kategori seçerek yıllık ne kadar para kazanabileceğiniz konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kayıt için şu bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

  • Web sitesinin URL adresi,
  • E-posta adresi,
  • AdSense ile ilgili yararlı bilgiler isteyip istemediğinizin bilgisi.


Google incelemesini vereceğiniz bilgiler üzerinden gerçekleştirecektir. Bu nedenle buraya doğru bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Google değerlendirme yaptıktan sonra mail adresinise dönüş sağlamaktadır. Sonucun ne zaman geleceği konusunda hiçbir bilgi bulunmamaktadır. 1 günde de sonuçlanabileceği gibi, bu işlem haftalarca beklemenize de sebep olabilir. Başvurunuz onaylandığında mail adresi ve bu adresinizin şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Artık tek yapmak gereken para kazanmayı beklemektedir.


Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?


Youtube kanalı, blog ya da herhangi bir web sitesi ile başvuru yapmış olabilirsiniz. Hangisi ile başvuru yaptıysanız onda artık reklamlar görüntülenmeye başlanacaktır. Eğer içerikleriniz herhangi bir konu üzerine ise reklamları da filtre yaparak yayınlayabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kazanacağınız paranın miktarı web sitesinin trafiği ile aynı oranda olacaktır. Web sitenize ne kadar tıklanırsa o kadar para kazanabilirsiniz. Burada kazandığınız paraları günlük, aylık ya da yıllık şekillerde görüntüleyebilirsiniz. Ödeme görüntüleri şeklinde bir sekme bulunmaktadır. bu sekme sağ tarafta, en üstte yer almaktadır. Bu sekmeye tıklayarak kazançlarınızı görüntüleyebilir ve de ödeme ayarları sekmesinden hesap bilgilerinizi tanımlayarak paranın hesabınıza aktarılması işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Google Adsense hesabınızın bazı durumlarda elinizden gitme ihtimali de bulunmaktadır. Bu nedenle şu durumlara dikkat etmek gerekmektedir.

  • Aynı IP adresinden sürekli web sitenizin tıklanması,
  • Şiddet, nefret içeriklerinin paylaşılması, 
  • Telif hakkının çiğnenmesi, 
  • Kumar ve benzeri içeriklerin olması,
  • Alkollü içecek ve tütün ürünleri ile ilgili içeriklerin olması,
  • Yasadışı olan her türlü maddelerin içeriklerde kullanılması.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
reklamalani